
Ezért rettentően káros az aszpartám az agyra
Az élelmiszeradalékok aszpartám és a mononatrium-glutamát (MSG) mérgezően hatnak az agyra. Russel Blaylock idegsebész, klinikai adjunktus állítja, hogy a széles körben használt mesterséges édesítőszer, az aszpartám mérgező, és a sclerosis multiplex oka lehet. Óva int a Splenda cukorhelyettesítő ( szukralóz) használatától.
Russel Blaylock észrevette, hogy a nátrium glutamát 10 évente megduplázódik az élelmiszerekben. A glutamát hatóanyagai átjutnak a vér-agy-gáton (a vér-agy-gát megakadályozza a káros anyagok központi idegrendszerbe való bejutását) ugyanúgy, mint az oroszlánsörény gomba, de más a hatása. A glutamát képes befolyásolni az érzékeinket, és függőséget okoz. Hatására csökken a koncentráció, a tanulási képesség és az agy működése. Egy másik professzor Richard Wurtman amerikai idegtudós azt állapította meg, hogy már egyetlen étkezés is befolyásolja az agy működését. Az emberi agy képes növekedni és zsugorodni. A táplálkozással bevitt természetes és mesterséges anyagok képesek az agyunkat növelni vagy zsugorítani. Elbutulást okoz még az ólom, alumínium, flour és a higany is.
Nátrium-glutamát E621. Néhány "eldugott név", melyet figyeljünk a vásárlásnál: hidrolizált, élesztőkivonatok, zöldség-fehérje kivonat, zselatin, minden, ami "autolizált" (autolyzed), sodium caseinate, búza-kivonat, természetes ízesítés, aroma-azonos ízesítés, kalcium caseinate, texturált-fehérje, tejsavó-izolátumok, ízfokozók. A napi szinten vásárolt árucikkek közül a legügyesebb "szemfényvesztők": gyümölcsjoghurt, parizer, virsli, készételek, fagyasztott pékárú, melyet a multik az üzletben sütnek meg.
Az élelmiszeripar által előszeretettel alkalmazott nátrium-glutamát (E621) és más káros adalékanyagok hosszú távon negatívan befolyásolhatják az agy működését, csökkenthetik a koncentrációt és hozzájárulhatnak az elbutuláshoz. Az agyunk azonban képes regenerálódni és fejlődni – ehhez azonban megfelelő támogatásra van szüksége.
Az oroszlánsörény gomba (Hericium erinaceus) az egyik legerősebb természetes agyserkentő, amely átjut a vér-agy gáton, de nem rombolja az idegrendszert, hanem éppen ellenkezőleg: segíti az idegsejtek regenerációját és az agyi kapcsolatok erősítését. Számos kutatás bizonyította, hogy az oroszlánsörény rendszeres fogyasztása javíthatja a memóriát, növelheti a koncentrációt és támogathatja az agy egészségét – természetesen, mellékhatások nélkül.
Ha szeretnéd támogatni az agyműködésed, érdemes tudatosan választani: kerüld a glutamáttal és más káros adalékanyagokkal teli ételeket, és támogasd szervezeted természetes, tiszta forrásból származó növényi kivonatokkal! Az oroszlánsörény gomba segíthet, hogy élesebb elmével és jobb koncentrációval nézz szembe a mindennapok kihívásaival – próbáld ki még ma!